Kancelaria

 

Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

Cz, Pt: 15:00 - 18:00

Sobota, Niedziela: nieczynna

 

tel: 071/314-21-42
 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2020

 

Serce Jezusa
 

Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie

o godz. 17.30  

 

 

    Podział Parafii św. Jana Ap. i Ew. w Oleśnicy na rejony

   w ramach realizacji programu odnowy, pt. ''Szukam Was''.

 

ODWOŁANIE DYSPENSY

OD OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA WE MSZY ŚWIĘTEJ 

 

 

     DUSZPASTERSTWO PARAFII ŚW. JANA APOSTOŁA

SKŁADA SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM I PARAFIANOM

ZA POTRZEBNE OFIARY NA UTRZYMANIE KOŚCIOŁA,

ORAZ WSPIERANIE REMONTU WITRAŻY.


NR KONTA PARAFIALNEGO:

BS OLEŚNICA  71 9584 0008 2001 0000 1081 0001

                       

 

1.    Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii do wtorku włącznie o godz. 17:30.
2.    Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
3.    Uroczystość instalacji relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii rozpoczniemy Mszą św. wigilijną w sobotę 4 lipca o godz. 18:00, a po niej zapraszamy na śpiewaną litanię przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz na różaniec i adorację  najświętszego sakramentu pierwszych sobót miesiąca.
4.    W niedzielę 5 lipca zapraszamy wszystkich parafian na uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do Bazyliki o godz. 12:00 oraz Mszę św. o  godz. 12:30, której będzie przewodniczyć ks. Abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, który w latach od 1996 r. do 2005 r. pełnił funkcję osobistego drugiego sekretarza Jana Pawła ІІ.
5.    W związku z uroczystością instalacji relikwii św. Jana Pawła II, zapraszamy utalentowane wokalnie osoby do prób śpiewu, który podkreśli rangę tego wydarzenia. Dziewczęta i panie zapraszamy w środę, a chłopców i panów we czwartek na godzinę 19:30 do salek przy kościele św. Trójcy. W repertuarze znajdą się śpiewy gregoriańskie oraz utwory wielogłosowe. Zapraszamy!
6.    Rycerstwo Świętego Michała Archanioła zaprasza na Mszę św. ku czci św. Michała Archanioła w poniedziałek 29 czerwca w intencji członków Rycerstwa i opiekuna na Mszę św. o godz. 18:00 w Bazylice a po niej na adoracją od godz. 19:00 do godz. 21:30 w kościele pw. Świętej Trójcy.
7.    Lipiec, zgodnie z ludową tradycją poświęcony jest kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich członków i sympatyków w środę 1 lipca na adorację o godz. 15:30 do kościoła pw. Świętej Trójcy, a po niej na świąteczną Mszę św. o godz. 16:00.  
8.    Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 11 lipca, aby wypraszać łaski u Tronu Matki Jasnogórskiej. Zapisy po każdej Mszy św. wieczornej przy wyjściu z Bazyliki.
9.    Rycerstwo Maryi Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa, która odbędzie się w sobotę 25 lipca. W związku z tym w poniedziałek po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
10.    W dniach od 10 do 15 sierpnia odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne w Bardzie dla młodzieży od klasy ósmej wzwyż. Więcej informacji u ks. Tomasza.  
11.    Wczoraj w naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W poniedziałek o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za dar Pierwszej Komunii Świętej dzieci z SP7 i Dąbrowy natomiast we wtorek odbędzie się Msza św. dziękczynna dzieci z SP2. Prosimy, aby dzieci indywidualnie wraz z rodzicami uczestniczyły we Mszy św. podczas Białego Tygodnia. 
12.    Zakończył się już rok katechetyczny i szkolny. Dzisiaj pragniemy w sposób szczególny podziękować Bogu za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. 3 lipca od godz. 16:30. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
13.    W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: ŚP. Kazimierę Wolną, Krystynę Samerdak, Alfreda Woś, Piotra Grzesiaka, Karola Kokota, Edwarda Zajączkowskiego, Stanisława Biłogana, Kazimierę Łacną.


 

 

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

  1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

  1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

  1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

 

Msze Św.

Niedziele i Święta

Bazylika:

7:30 9:00 11:00 12:30 18:00

Kościół Św. Trójcy:

8:00 12:00*

Dni powszednie

Bazylika:

6:15 7:00 18:00

Więcej...

Reklama

Mapa

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości