Kancelaria

 

Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

Cz, Pt: 15:00 - 18:00

Sobota, Niedziela: nieczynna

 

tel: 071/314-21-42
I NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019 r.

 

adw 

 

1.    Rozpoczynamy dzisiaj czas Adwentu, a wraz z nim nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wielka tajemnica wiary” poświęcony Eucharystii. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się od niedzieli 15 grudnia do środy 18 grudnia. Poprowadzi je ks. prof. Mieczysław Nowak.
2.    Roraty, Msze św. ku czci Matki Bożej będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6:15 a także o godz. 18:00 dla dzieci. Przed roratami rano o godz. 5:50 Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy, aby wszyscy przychodzili na Roraty z lampionami.
3.    W niedzielę, 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12:00 do godz. 13:00 Godzina Łaski. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w tym czasie.
4.    Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej w niedzielę, 8 grudnia o godz. 12:30. 
5.    W tym tygodniu przypada:
•     I czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne (intencja od Wspólnoty  Różańcowej). Zapraszamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza.
•    I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 16:30.
6.    Można już nabywać opłatki, które dziś zostały poświęcone i tylko takie powinny trafiać na świąteczny stół. Opłatki będą rozprowadzane w kościele codziennie po roratach, a w niedzielę po Mszach świętych w głównym przedsionku bazyliki natomiast w tygodniu w kancelarii parafialnej. Nikt z upoważnienia parafii nie będzie roznosił opłatków po domach.
7.    Wraz z opłatkami otrzymamy do rąk List od Zespołu Animacji odnowy parafii wraz z ankietą dotyczącą stanu religijnego rodziny. Bardzo prosimy o podzielenie się  z nami swoim zdaniem i sposobem patrzenia na sprawy całej wspólnoty, aby rozwijać Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Wypełnioną ankietę prosimy
o przekazanie w czasie wizyty duszpasterskiej w zaklejonej, niepodpisanej kopercie dla zapewnienia całkowitej dyskrecji i anonimowości.  
8.    Caritas prowadzi akcję WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM, podczas której rozprowadza się świece. Można je nabywać w tygodniu w kancelarii i w zakrystii natomiast w niedzielę przy głównym wyjściu z kościoła. 
9.    Za tydzień już po raz dwudziesty, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej za tydzień przed kościołem.
10.    Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie dzisiaj o godz. 19:15 w kościele pw. Świętej Trójcy.
11.    W sobotę od godz. 9:00 księża odwiedzą chorych po domach z komunią św. Chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej lub na numer telefonu księdza dyżurnego.
12.    Planujemy przyjąć w naszej parafii pod koniec grudnia 200 pielgrzymów, przybywających na Europejskie Spotkanie Taizé. Na razie zadeklarowane rodziny mogą przyjąć ok 40 osób. Prosimy o pomoc w ugoszczeniu młodych i składanie deklaracji gościny w zakrystii lub w kancelarii.
13.    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Torunia w sobotę 7 grudnia z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy na dyżurach Koła w środy od godz. 10:00 do godz. 12:00 oraz po Mszach św. wieczornych przy wyjściu z bazyliki.
14.    Organizatorzy męskiego różańca zapraszają w sobotę 7 grudnia 2019 r. mężczyzn z Oleśnicy oraz okolic dekanatu na pierwszy „męski różaniec” ulicami miasta Oleśnicy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8:00 w kościele NMP Matki Miłosierdzia, następnie przejście do Bazyliki, a potem
do kościoła NMP  Fatimskiej.
15.    Zachęcamy do nabywania kalendarzy parafialnych na nowy rok 2020. Kalendarz można kupić w zakrystii i kiosku Bazyliki, a także w kancelarii parafialnej. Sugerowana cena 12 zł. Do nabycia są również kartki świąteczne.
16.    Pragniemy utworzyć nową, męska wspólnotę w parafii – Rycerzy Kolumba – jako odpowiedź na konkretne zaangażowanie mężczyzn w życie Kościoła. Zainteresowanych mężczyzn w wieku od 18. do 65. roku życia prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.
17.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w głównym wejściu do Bazyliki.
Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest do nabycia za dobrowolną ofiarę najnowszy numer gazetki parafialnej Verbum oraz jest do wzięcia Lectio divina oraz Nowe Życie.
18.    W minionym tygodniu zmarli: Tadeusz Rybak, Katarzyna Nazimek. Polecamy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

  1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

  1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

  1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

 

Msze Św.

Niedziele i Święta

Bazylika:

7:30 9:00 11:00 12:30 18:00

Kościół Św. Trójcy:

8:00 12:00*

Dni powszednie

Bazylika:

6:15 7:00 7:30 18:00

Więcej...

Reklama

Mapa

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości