Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

29 marca 2020

Maryja

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ Z BAZYLIKI O GODZ. 12.30

NA STRONIE FUNDACJI KACHNY:

www.kachny.pl

DYSPENSA i DEKRETY NA CZAS EPIDEMII:

DZIĘKUJEMY ZA POTRZEBNE OFIARY NA UTRZYMANIE KOŚCIOŁA,

SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE.

1.    Biorąc pod uwagę zagrożenie życia i zdrowia oraz ze względu na wprowadzony przez władze państwowe stan epidemii Ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy na czas nieokreślony (do odwołania) od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i inne dni świąteczne nakazane wiernym Archidiecezji Wrocławskiej i wszystkim przebywającym w tym czasie na jej terytorium.
2.    Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w Wielkim Tygodniu od Wielkiego Poniedziałku 6 kwietnia do Wielkiej Soboty 11 kwietnia
w kościele pw. Świętej Trójcy oraz w Bazylice od godz. 16:00 do godz. 18:30.
3.    W Wielkim Poście w naszej parafii Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali nie będzie.
4.    Od dnia dzisiejszego Msze św. w Bazylice są transmitowane przez Internet, na stronie internetowej naszej parafii.
5.    W tygodniu na Msze św. zapraszamy przede wszystkim osoby, które ofiarowały intencje mszalne. Od poniedziałku 30 kwietnia z powodu kwarantanny dodatkowo będzie Msza św. o godz. 7:30 do odwołania.
6.    W miejsce Mszy św. wspólnych środowych do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz piątkowych za zmarłych o godz. 18:00 od poniedziałku będą przyjmowane indywidualne intencje do odwołania.
7.    Prosimy o zastosowanie się do zaleceń Pana Ministra Zdrowia ograniczających liczbę uczestników zgromadzeń na Mszy św . do 5. osób.
8.    Na mocy dekretu Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego w związku z panującym stanem epidemii księża będą chodzić do chorych wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia. Wizyta do chorych z okazji pierwszej soboty miesiąca w kwietniu nie odbędzie się.
9.    W tym trudnym czasie powszechnej kwarantanny prosimy o pozostanie w domach i o włączenie się we wspólne modlitwy z Telewizją Trwam, Radiem Maryja i Radiem Rodzina Wrocław oraz przez Internet.
10.    Od dnia dzisiejszego Baranki Wielkanocne są do nabycia w kancelarii parafialnej albo w zakrystii.
11.    Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje: W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju od tego tygodnia wstrzymany zostanie kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”. Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego”.
12.    W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Ewę Ćwigoń, Tadeusza Kłaka, Annę Chojnacką, Danutę Fraszczyk, Stanisława Szczepańczyka, Jolantę Chmiel, Pawła Ślusarczyka. Stanisława Lasaka, Marię Jakubiak, Józefa Szewczyka.

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

Msze Św.

Niedziele i Święta