Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

19 MAJA 2019

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIETA

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. 17:30.

2. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnicy i Zamek Książąt Oleśnickich zapraszają na Koncert z okazji Dnia Matki. Wydarzenie to odbędzie się w czwartek, 23 maja roku o godz. 18:00 w Zamku Książąt Oleśnickich. Specjalnie przygotowany na tę okazję repertuar usłyszymy w wykonaniu seniorów „Oleśniczanie Młodzi Duchem". Wstęp bezpłatny.

3. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Mszę św. dziękczynną w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły obraz NMP Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa w środę, 22 maja, o godz. 18:00. Wszystkich członków i sympatyków Wspólnoty Krwi Chrystusa zapraszamy na adorację w poniedziałek, 27 maja, o godz. 15:30 do kościoła Świętej Trójcy oraz Mszę św. o godz. 16:00.

4. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę św. dziękczynną przez wstawiennictwo NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

5. W piątek, 24 maja, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Ojciec Święty Benedykt XVI w 2007 roku ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w komunistycznych Chinach, który cierpi prześladowanie. Odpowiedzmy na ten apel.

6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, o godz. 9:00 uroczystość Rocznicy I Komunii św. Próby dla dzieci we wtorek, 21 maja i w czwartek, 23 maja, o godz. 16:00 w bazylice. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w piątek od godz. 16:00.

7. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl.

8. Zapraszamy młodzież do udziału w XXIII Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich w sobotę, 1 czerwca pod hasłem: WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM. Zapisy u ks. Teodora oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 40 zł.

9. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2019/2020 do wszystkich typów szkół dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim w wieku od 7 do 24 lat. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.soswdobroszyce.pl. i na plakatach.

10. Zbiórka dla pielgrzymów wyruszających do Lichenia w sobotę, 25 maja, o godz. 7:00 przy Hotelu Perła.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku w głównym wejściu bazyliki. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest do wzięcia Lectio divina.

12. W minionym tygodniu zmarli:

Franciszek Zarówny

Stanisława Sugalska

Stanisław Szymańczuk

Grzegorz Wieczorek

Marian Włach

Kazimierz Zimny

Polecamy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

Msze Św.

Niedziele i Święta