Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

Cz, Pt: 15:00 - 18:00

Sobota, Niedziela: nieczynna

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 sierpnia 2020 r.

MB

Podział Parafii św. Jana Ap. i Ew. w Oleśnicy na rejony

w ramach realizacji programu odnowy, pt. ''Szukam Was''.

ODWOŁANIE DYSPENSY

OD OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA WE MSZY ŚWIĘTEJ

DUSZPASTERSTWO PARAFII ŚW. JANA APOSTOŁA

SKŁADA SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM I PARAFIANOM

ZA POTRZEBNE OFIARY NA UTRZYMANIE KOŚCIOŁA,

ORAZ WSPIERANIE REMONTU WITRAŻY.

NR KONTA PARAFIALNEGO:

BS OLEŚNICA  71 9584 0008 2001 0000 1081 0001

1.    Informujemy, że istnieje możliwość zwiedzania Bazyliki z przewodnikiem od wtorku do soboty w godzinach: 11:45; 13:30 i 15:00; w niedzielę: 14:00 i 15:30. Ulotki informacyjne znajdują się w przedsionku kościoła przy kiosku.
2.    W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.
3.    Wspólnota Krwi Chrystusa  przygotowuje  bukiety na błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP  i  zwraca się z prośbą o dostarczenie ziół i kwiatów do kościoła Świętej Trójcy w dniu 14 sierpnia  od godz. 8:00 do godz. 15:00. Bardzo prosimy również chętne osoby do pomocy w przygotowaniu bukietów  w tym dniu, za co z góry serdecznie dziękujemy.
4.    W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i procesji ku czci Matki Bożej Fatimskiej w czwartek o godz. 18:00.
5.    Rycerstwo Maryi Niepokalanej zaprasza na Mszę św. w poniedziałek 10 sierpnia o godz. 18:00, a po Mszy św. na spotkanie w salce.
6.    Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.
7.    W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Stefanię Pawlik, Zenona Biegałę, Jana Żminkowskiego i Damiana Gajdę.

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

Msze Św.

Niedziele i Święta