Pon, Wt, Śr i Pt:

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

18 listopada 2018 r.

LISTOPAD ZA ZMARŁYCH

1.    Trwa miesiąc modlitw za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w naszej parafii odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17:00.
W tym tygodniu w wypominkach będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych:
•    19 listopada (poniedziałek) – ul. Łowiecka, Ptasia, Rycerska, Bociana.
•    20 listopada (wtorek) – ul. Młynarska, Wojska Polskiego, Krótka, Bema, Dąbrowskiego, Matejki.
•    21 listopada (środa) – ul. Kilińskiego, Hallera, Szkolna, Prusa, Traugutta, Rejtana, Witosa, Mickiewicza, Sienkiewicza, Chopina.
•    22 listopada (czwartek) – ul. Rutkiewicz, Parkowa, Ogrodowa, Spokojna, Północna, Nowowiejska, Sidły.
•    23 listopada (piątek) – ul. Jasna, Miła, Akacjowa, Sosnowa, Jaśminowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Owocowa, Świerkowa, Kasztanowa, Dobroszycka, Łasaka, Mikołajczyka, Wielkopolna.
•    24 listopada (sobota) – ul. Lwowska, Spacerowa, Bocka, Zamkowa, Boczna, Wałowa, Pocztowa oraz wypominki przyniesione w późniejszym terminie, bez nazwy ulicy i spoza naszej parafii.

2.    Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego
21 listopada – Ofiarowanie NMP
22 listopada – św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej
25 listopada – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.

3.    Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich członków Wspólnoty i sympatyków na Mszę św. do Bazyliki w poniedziałek 19 listopada o godz. 18:00, podczas której zostanie pobłogosławiony i rozesłany do peregrynacji obraz Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Zapraszamy do włączenia się do peregrynacji nie tylko członków Wspólnoty ale także wszystkich chętnych parafian.
4.    Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 19 listopada, o godz. 16:00 w kościele Świętej Trójcy.
5.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Taca przeznaczona będzie na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji.
6.    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Torunia w dniu 1 grudnia z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy na dyżurach Koła w środy oraz po Mszach św. wieczornych przy wyjściu z bazyliki.
7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku parafialnym. Jeszcze jest do nabycia miesięcznik „Dominik” dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej. Są także kalendarze parafialne. Zapraszamy do skorzystania z zeszytów z rozważaniami Słowa Bożego, Lectio Divina na cały tydzień, które można zabrać ze stolika przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.    W minionym tygodniu zmarli:
•    Teresa Ditrych
•    Irena Adamczyk
    Polecamy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

TELEFON KSIĘDZA DYŻURNEGO

(do kontaktu w sprawach pilnych)

ZAPRASZAMY DO

WIRTUALNEGO  ZWIEDZANIA