Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2020 r.

kochaj nieprzyjaciół

1.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
2.    Dnia 26 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:15, 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Ofiary złożone w Popielec na tacę przeznaczone będą dla potrzebujących.
3.    W Wielkim Poście będziemy odprawiać nabożeństwa:
•    Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 9:00 i 17:00
•    Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17:00
•    Uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach i będąc w stanie łaski uświęcającej, można zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
4.    W środę rozpoczynamy także kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
5.    Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną do Jezusa Chrystusa Króla Polski za przyjęcie pełnej Intornizacji, która odbędzie się w sobotę 29 lutego o godz. 18:00 w Bazylice.
6.    Ks. Stanisław Zając zaprasza wszystkich chętnych parafian na kolejne spotkania grupy animacji odnowy naszej parafii, które rozpoczną się Mszą św. w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 17:00 w kościele pw. Świętej Trójcy, natomiast w środę podczas Mszy św. o godz. 16:30 w Bazylice.
7.    Rycerstwo Świętego Michała Archanioła zaprasza wszystkich członków i sympatyków  na adorację do Kościoła pw. Świętej Trójcy w sobotę od godz. 19:00 do godz. 21:30.
8.    Spotkanie Rycerstwa Maryi Niepokalanej odbędzie się poniedziałek 24 lutego po Mszy św. wieczornej w salce przy kościele pw. Świętej Trójcy.
9.    Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek 27 lutego o godz. 19:00 w kościele pw. Świętej Trójcy.
10.    Zapisy intencji Mszy św. na drugie półrocze od lipca do grudnia 2020 r. będą przyjmowane od poniedziałku 2 marca w kancelarii parafialnej.
11.    W dniach od 25 lutego do 7 kwietnia w każdy wtorek w Parafii pw. NMP Fatimskiej w Oleśnicy odbędzie się Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium rozpoczynamy Mszą św. w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Konferencje prowadzi świecki ewangelizator i charyzmatyk - Witek Wilk. Zapraszamy.
12.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w głównym wejściu do Bazyliki. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest do wzięcia Lectio divina, a także jest do nabycia za dobrowolną ofiarę gazetka parafialna Verbum.
13.    W minionym tygodniu zmarli:
•    Ryszard Noculak
•    Bronisława (f) Żydek

ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH W NIEDZIELĘ 1 MARCA O GODZ. 10:00

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

Msze Św.

Niedziele i Święta