Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 lutego 2019

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

1. Ojciec Andrzej Barszcz, kapucyn, którego gościliśmy w naszej parafii podczas wakacji składa serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i złożone ofiary. Przesłał on list opisujący posługę misyjną w Republice Centralnej Afryki. Na stoliku przy ołtarzu MB Nieust. Pomocy jest list od o.Andrzeja, który można zabrać do poczytania.

2. Fundacja Kachny przygotowuje wystawę fotografii „TAK W BAZYLICE (1945 – 2019)” i zwraca się do mieszkańców miasta z prośbą o podzielenie się zdjęciami upamiętniającymi Sakrament Małżeństwa zawarty w naszej parafii, szczególnie pierwszych osadników Oleśnicy. Wystawę będziemy mogli podziwiać po Świętach Wielkanocnych w murach naszego kościoła. Więcej informacji na plakatach.

3. Zapraszamy na trzydniowe spotkania z ks. Stanisławem Zającem dla zdeklarowanych do grupy animacji odnowy parafii jak również wszystkich chętnych, którzy by chcieli wesprzeć parafię w jej rozwoju. Pierwsze spotkanie we wtorek 19 lutego Mszą św. o godz. 17:00. Kolejne spotkania w kościele Świętej Trójcy w środę i czwartek o godz. 17:00.

4.Zebranie Akcji Katolickiej we wtorek, 19 lutego, po Mszy św. wieczornej w salce.

5. Dziś o godz. 13:45 w bazylice Msza św. dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny. Na stoliku przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy są do zabrania zeszyty Lectio Divina.

7. W minionym tygodniu zmarła:

Maria Walczakiewicz

Polecamy ją i wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

Msze Św.

Niedziele i Święta