Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

24 maja 2020

wniebowstąpienie

Podział Parafii św. Jana Ap. i Ew. w Oleśnicy na rejony

w ramach realizacji programu odnowy, pt. ''Szukam Was''.

Koncert SANTO SUBITO —Prorok Naszych Czasów

O UZYSKANIU PRZEBACZENIA GRZECHÓW

INFORMACJA O NAUKACH PRZEDMAŁŻEŃSKICH

DUSZPASTERSTWO PARAFII ŚW. JANA APOSTOŁA

SKŁADA SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM I PARAFIANOM

ZA POTRZEBNE OFIARY NA UTRZYMANIE KOŚCIOŁA,

I ZAPEWNIA O PAMIĘCI I MODLITWIE

NR KONTA PARAFIALNEGO:

BS OLEŚNICA  71 9584 0008 2001 0000 1081 0001

Zgodnie z obowiązującymi od 17.05.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 10 m2) – informujemy, że w Bazylice (powierzchnia 1500 m2), może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 150 osób, a w Kościele Świętej Trójcy (powierzchnia 445 m2) - 45 osób,   z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą.

1.    Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją modlitwą oraz ofiarami przeznaczonymi na utrzymanie naszego kościoła troszczą się o naszą parafię.
2.    W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, która odbywa się w naszym kościele po nabożeństwie majowym o godz. 17:30.
3.    Obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy czuwaniem w wigilię uroczystości w sobotę 30 maja o godz. 20:30 w kościele pw. Świętej Trójcy. Będzie można  uczestniczyć w tej modlitwie także poprzez media społecznościowe ks. Teodora transmitowane przez Internet.
4.    Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
5.    Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
6.    W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Wiesława Wiśniewskiego, Józefa Raka, Janinę Binkowską, Jana Wojtyłko.

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

Msze Św.

Niedziele i Święta