Kancelaria

 

Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

Cz, Pt: 15:00 - 18:00

Sobota, Niedziela: nieczynna

 

tel: 071/314-21-42
 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

 NIEDZIELA MISYJNA AD GENTES

 

 

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą misyjną (Ad gentes). Jest to dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. 

2. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 9:00 i 17:00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:00. 

3. Wspólnota Krwi Chrystusa wyjątkowo zaprasza na wielkopostną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 21 marca o godz. 15:30 do kościoła Świętej Trójcy oraz Mszę św. o godz. 16:00. 

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zachęca do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek, 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 18:00. Na przyrzeczenie proszę zabrać ze sobą świece.  Będzie ono poprzedzone Nabożeństwem Ekspiacyjnym za popełnione grzechy aborcji w sobotę 23 marca po Mszy św. wieczornej. Deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji można otrzymać w kiosku parafialnym.  

5. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 6:15, 7:00, 9:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. W tym dniu polecajmy w modlitwach Czcigodnego Solenizanta Ks. Abpa Józefa Kupnego. 

6. Zapraszamy na próbę do salki chętnych mężczyzn i chłopców, którzy pragną ubogacić swoim śpiewem liturgię Triduum Paschalnego we wtorki o godz. 19:00. 

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Stanisław Zając. 

8. Dzisiaj Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 13:45 w bazylice. 

9. W kiosku, w bazylice, jest do nabycia prasa katolicka. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest do wzięcia Lectio divina. W kancelarii i kiosku są także kartki świąteczne. 

10. Rycerstwo Maryi Niepokalanej organizuje wyjazd do Wrocławia na film „Największy dar. Przebaczenie”. Wyjazd w przyszłą niedzielę, 24 marca o godz. 18:00. Bliższe informacje na plakatach. 

11. W tym tygodniu zmarli:

Czesława Górska

Helena Czaja

Stefan Kołakowski

Polecamy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


 

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

  1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

  1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

  1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

 

Msze Św.

Niedziele i Święta

Bazylika:

7:30 9:00 11:00 12:30 18:00

Kościół Św. Trójcy:

8:00 12:00*

Dni powszednie

Bazylika:

6:15 7:00 7:30 18:00

Więcej...

Reklama

Mapa

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości