Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

NIEDZIELA MISYJNA

20 października 2019

yyy

1.    Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Niech intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na misje.
2.    W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17:15.
3.    We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
4.    W kancelarii parafialnej i przy ołtarzu MBN. Pomocy wystawione są kartki do wypisania imion zmarłych, których chcemy polecić Bogu podczas wypominków. Intencje na Msze św. wspólne za zmarłych w miesiącu listopadzie przyjmujemy  w kancelarii. Msze św. wspólne będą odprawiane 1 listopada o godz. 18:00  oraz        2 listopada o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
1.    Msza św. na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego w intencji zmarłych tam pochowanych w tym roku będzie odprawiona 1 listopada o godz. 14:00. Bezpośrednio po Mszy św. procesja a po niej poświęcenie nowych pomników.
2.    Wspólnota Krwi Chrystusa  zaprasza  wszystkich członków i sympatyków na  uroczystą Mszę św. z okazji odpustu św. Kaspra del Bufalo, która odbędzie się
w sobotę 26 października o godz. 10:00 w kościele pw. Świętej Trójcy.
3.    Zapraszamy Parafian do udziału w procesji różańcowej ulicami miasta, która rozpocznie się w Bazylice w niedzielę 27 października o godz. 15:00 w intencji wynagradzającej za profanację znaków i symboli naszej wiary oraz w intencji naszej Ojczyny i Parafii.
4.    Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ostrej Bramy w dniach od 15 do 18 listopada 2019 r. Zapisy i informacje bezpośrednio u ks. Proboszcza.
5.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w głównym wejściu do Bazyliki. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest do wzięcia Lectio divina oraz Nowe Życie, a także jest do nabycia za dobrowolną ofiarę najnowszy numer gazetki parafialnej Verbum.
6.    W minionym tygodniu zmarli:
•    Sylwester Wers
•    Aleksander Król
•    Zbigniew Kołodziej

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

Msze Św.

Niedziele i Święta