Pon, Wt, Śr i Pt:

II NIEDZIELA ADWENTU

9 GRUDNIA 2018

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

1.Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu, przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu. Msze św. roratnie sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6:15 a przed nimi odśpiewywane są Godzinki do Najświętszej Maryi Panny o godz. 5:50. Msze św. roratnie dla dzieci o godz. 18:00.

2.W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie. Dzisiaj gościmy ks. Wołodię i ks. Walerego z diecezji Witebskiej na Białorusi. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz wsparcia Kościoła na Wschodzie jako wyraz łączności i wsparcia z braćmi, żyjącymi na terenach za wschodnią granicą Polski, szczególnie na Białorusi.

3.Gościmy także Wolontariat Misyjny Salvator, który po Mszy św. można wesprzeć poprzez zakup pamiątek przywiezionych z misji. Są to rękodzieła wykonane przez wolontariuszy.

4.W tym tygodniu patronują nam:
•12 grudnia – Matka Boża z Guadalupe
•13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica
•14 grudnia – św. Jana od Krzyża

5.W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z Oleśnicy oraz ich rodzin.

6.Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 20-23 grudnia. Przeprowadzi je ks. Stanisław Zając z Łęcznej. Spowiedź w ramach rekolekcji odbędzie się w sobotę 22 grudnia.

7.Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na comiesięczną adorację w czwartek o godz. 16:00 w kaplicy adoracji.

8.W sobotę, 15 grudnia, w bazylice Wspólnota Żywego Różańca będzie modlić się podczas Mszy św. o godz. 9:00. Po Mszy św. spotkanie przedświąteczne.

9.Opłatki w naszej parafii są rozprowadzane w niedzielę po Mszach św. w głównym przedsionku bazyliki, codziennie po roratach oraz w kancelarii. Można nabywać również świece Caritas razem z opłatkami.

10.Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na żywność, z której Parafialny Oddział Caritas przygotuje paczki na święta dla rodzin naszej parafii znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a także do nabywania kartek świątecznych i kalendarzy parafialnych w kiosku Zeszyty Lectio Divina, które pomogą nam w rozważaniu Słowa Bożego w czasie Adwentu można zabrać ze stolika przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest też grudniowy numer miesięcznika Nowe Życie.

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

TELEFON KSIĘDZA DYŻURNEGO

(do kontaktu w sprawach pilnych)

ZAPRASZAMY DO

WIRTUALNEGO  ZWIEDZANIA