Kancelaria

 

Pon, Wt, Śr:  09:00 - 13:00

Cz, Pt: 15:00 - 18:00

Sobota, Niedziela: nieczynna

 

tel: 071/314-21-42




XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17 listopada 2019 r.

 

tttt 

 

1.    Trwa miesiąc modlitw za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w naszej parafii odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17:00. W tym tygodniu w wypominkach będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych:
•    18 listopada (poniedziałek) – ul. Łowiecka, Ptasia, Rycerska, Bociana
•    19 listopada (wtorek) – ul. Młynarska, Wojska Polskiego, Krótka, Bema, Dąbrowskiego, Matejki
•    20 listopada (środa) – ul. Hallera, Szkolna, Prusa, Traugutta, Rejtana, Witosa, Mickiewicza, Sienkiewicza, Chopina, Północna, Ogrodowa, Rutkiewicz, Parkowa
•    21 listopada (czwartek) – ul, Spokojna, Nowowiejska, Sidły, Spacerowa, Świerkowa, Kasztanowa, Lwowska, Boczna
•    22 listopada (piątek) – ul. Jasna, Miła, Akacjowa, Sosnowa, Jaśminowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Owocowa, , Dobroszycka, Łasaka, Mikołajczyka, Wielkopolna, Bocka, Zamkowa, Wałowa, Pocztowa oraz wypominki przyniesione w późniejszym terminie, bez nazwy ulicy i spoza naszej parafii.
2.    Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich członków Wspólnoty i sympatyków na Mszę św. do kościoła pw. Świętej Trójcy w czwartek 21 listopada o godz. 15:30.
3.    Zapraszamy na modlitwę kanonami Taize dzisiaj o godz. 19:15 w kościele pw. Świętej Trójcy.
4.    Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii deklaracji gościny pielgrzymów uczestniczących w europejskim spotkaniu Taize we Wrocławiu. Spotkanie zadeklarowanych rodzin z bratem z Taize w sobotę 23 listopada o godz. 19:00 w salkach przy kościele Świętej Trójcy. Zapraszamy po konieczne informacje. 
5.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Taca przeznaczona będzie na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji.
6.    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Torunia w sobotę 7 grudnia z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy na dyżurach Koła w środy od godz. 10:00 do godz. 12:00 oraz po Mszach św. wieczornych przy wyjściu z bazyliki.
7.    Siostry zapraszają Rodzinę Felicjańską na Nabożeństwo ofiarowania się Matce Bożej i Mszę św. w środę 20 listopada o godz. 17:30 w parafii pw. NMP Miłosierdzia.
8.    Zapraszamy dziewczęta ze szkół średnich, studiujące i pracujące na rekolekcje pt. „Po wodzie czy po ziemi” w klasztorze sióstr przy ul. 11 Listopada 8, w dniach od 22 – 24 listopada (piątek – niedziela). Bliższe informacje na stronie internetowej i gablotach parafialnych. ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i pod nr tel. do Siostry Elizy: 512-512-442).
9.    Zachęcamy do nabywania kalendarzy parafialnych na nowy rok 2020. Kalendarz można kupić po każdej Mszy św. w zakrystii i kiosku Bazyliki, a także w tygodniu w kancelarii parafialnej. Dochód uzyskany z ich sprzedaży chcemy przeznaczyć jako cegiełkę na remont Bazyliki. Sugerowana cena 12 zł.
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w głównym wejściu do Bazyliki. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest do wzięcia Lectio divina, Nowe Życie oraz najnowszy numer gazetki parafialnej Verbum.
11.    W minionym tygodniu zmarli:
•    Stanisław Kryczka
•    Jan Kucharski
•    Leszek Stępień
•    Zofia Staś
•    Antoni Trześniak
•    Mirosława Bielańska
    Polecamy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

1. <!--[endif]--> <!--[if !vml]-->XI Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2010 r. <!--[endif]--> W dniu dzisiejszym kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii.
O godz. 19.30 Msza św. z kazaniem, w intencji dobrodziejów
i ofiarodawców budowy kościoła NMP Fatimskiej, następnie różaniec
i procesja. Na Mszę św. można składać intencje – prosimy zapisać je wyraźnie na kartkach i podać w zakrystii przed nabożeństwem. Przynosimy świece i lampiony.

<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->14 czerwca (poniedziałek) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->15 czerwca (środa) – bł. Jolanty, zakonnicy

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->17 czerwca (czwartek) – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->19 czerwca (sobota) – św. Romualda, opata

<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 17.30 Zachęcamy do licznego udziału.

<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie w salce.

  1. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Sanktuariów Europy odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w salce przy kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.

<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->W sobotę 19 czerwca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

  1. Zachęcamy do parafian do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Dla dzieci jest wakacyjny podwójny numer Jasia.

  1. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka w dniach 14 – 22 października 2010 r. Bliższe informacje
    i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Różańcowej.

<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]-->Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy zaprasza rzemieślników, pracowników Rzemiosła oraz członków ich rodzin do udziału we Mszy św. w intencji Rzemiosła Polskiego na Jasnej Górze w dniu 27 czerwca. Przejazd do Częstochowy autokarem. Zapisy i informacje w Biurze Cechu w Oleśnicy.

<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Z okazji Dnia Działacza Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnicy oraz Rada Parafialna w Boguszycach organizuje festyn na boisku sportowym we wsi Boguszyce dziś od godz. 16.00.

 

Msze Św.

Niedziele i Święta

Bazylika:

7:30 9:00 11:00 12:30 18:00

Kościół Św. Trójcy:

8:00 12:00*

Dni powszednie

Bazylika:

6:15 7:00 7:30 18:00

Więcej...

Reklama

Mapa

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości