Koło Przyjaciół Radia Maryja

KOŁO RADIO MARYJA

ABYŚMY BYLI JEDNO - pod tym hasłem 25 listopada 1998 r. rozpoczęło działalność Koło Przyjaciół Radia Maryja przy bazylice Św. Jana Ap. i Ew. – jako jedna z wielu wspólnot świeckich w naszej parafii, świadomych współodpowiedzialności za Kościół. Koło założyła Pani Janina Szczuraszek za aprobatą ks. proboszcza Władysława Ozimka, który został pierwszym opiekunem tego Koła, obecnie troską duszpasterską wspiera nas ks. Michał Gaba.

Główną ideę zawartą w wyżej wymienionym haśle, wprowadzamy w życie poprzez włączenie się w dzieło ewangelizacji pod kierunkiem naszych duszpasterzy, wspierając ich modlitwą, słowem i czynem w duchowej formacji starszych, młodzieży i dzieci.

Oto niektóre formy realizacji tych zadań:

• W każdą pierwszą środę miesiąca Msza św. w intencji Kościoła, Ojca św. Ojczyzny, parafii, Radia Maryja i członków Koła.

• Apostolstwo modlitwy: comiesięczny udział w nabożeństwach, adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, Ojca św. Ojczyzny, parafii, Radia Maryja i członków Koła.

• Czynne włączanie się w ważniejsze wydarzenie i uroczystości w naszym Kościele w ciągu roku liturgicznego.

• Obrona życia poczętego przez wprowadzanie w parafii dzieła Duchowej Adopcji dzieci nienarodzonych, a zagrożonych w istnieniu.

• Organizowanie pielgrzymek do miejsc kultu Maryjnego dla starszych, młodzieży i dzieci.

• Organizowanie spotkań opłatkowych – celem pogłębienia jedności i pokoju.

• Rozprowadzanie książek, prasy o treściach religijnych.

• Coroczne uczestnictwo w spotkaniach Radia Maryja na Jasnej Górze i w Toruniu.

• Ważną inicjatywą naszego koła jest podjęcie apostolatu wieczystej modlitwy za kapłanów- MARGARETKA.

Jak wskazuje nazwa Koła, nasza wspólnota czerpie inspirację z programu formacyjnego Radia Maryja, które służy Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, pod sztandarem Matki Bożej. Członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja uważają za swój obowiązek wspieranie Radia Maryja, jak również jego założyciela.

Chętnych do włączenia się w dzieło Ewangelizacji zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w każda 1 środę miesiąca po wieczornej Mszy św.